Достапни линкови

Времето сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од три до 12, а дневната ќе биде од 17 до 23 степени.

Во Скопјесончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 22 степена.

Во наредните денови во земјава ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Температурата на воздухот ќе биде во постепен пораст, а од недела попладне се очекува зголемување на облачноста и повремени локални врнежи од дожд.

XS
SM
MD
LG