Достапни линкови

Времето облачно со сончеви периоди


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура се движи од 10 до 16, а дневната ќе биде од 15 до 21 степен.

Во Скопје слично време- променливо облачно со сончеви периоди и со умерен северен ветер. Утринската температура се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 18 степени.

Потоа следува период на сончево и потопло време со умерена облачност. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.

XS
SM
MD
LG