Достапни линкови

Питер Фејт се вклучува во разговорите


Американскиот дипломат Питер Фејт присуствува на денешниот состанок на работната група за имплементација на договорот од Пржино, објавуваат медиумите во Македонија. Фејт, кој беше посредник во воениот конфликт во 2001 година, денеска пред групите презентирал анализа за Охридскиот рамковен договор, а според дел од преговарачите, тоа било идеја на ДУИ да го стави на агендата на работната група за т.н. етнички прашања.

XS
SM
MD
LG