Достапни линкови

Повторно напад на талибанците врз Кундуз, Авганистан


Талибански милитанти денеска извршиле нов напад врз градот Кундуз во северен Авганистан, при што користеле и артилерија. На влезовите на градот се воделе жестоки битки, а според портпарол на полицијата во Кундуз, 20 талибанци биле убиени, а загинале и тројца авганистански полицајци. Според непотврдени информации, талибанците ја превзеле контролата во некои делови од Кундуз.

XS
SM
MD
LG