Достапни линкови

Временска прогноза: Променливо облачно


.

Денеска не очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, а во југоисточните делови со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 18 до 25 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно и со сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 24 степени.

XS
SM
MD
LG