Достапни линкови

Временска прогноза: Викенд без дожд


Денеска не очекува промеливо облачно време проследено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 20 до 25 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

Во наредните три дена ќе преовладува претежно стабилно време со умерен северен ветер. Утринските температури ќе бидат пониски, а дневните без поголеми промени.

XS
SM
MD
LG