Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот Македонија ќе биде под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот. Во вечерните и ноќните часови ќе има нестабилна облачност со поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 19 до 27 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.

XS
SM
MD
LG