Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, но ќе бидат со слаб до умерен интензитет и повеќе ќе бидат застапени во југозападниот дел на земјава. Утринската температура ќе се движи од 13 до 17, а дневната од 23 до 29 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

XS
SM
MD
LG