Достапни линкови

Бомбашки напади во Багдад, најмалку 17 загинати


Најмалку 17 лица загинале во четири бомбашки напади во околината на ирачкиот главен град Багдад. За еден од нападите со автомобил бомба одговорноста ја презедоа милитантите на Исламската држава. Во Ирак во изминативе месеци се интензивираа насилствата меѓу сунитите и шиитите.

XS
SM
MD
LG