Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има повремени врнежи од дожд и услови за ретки грмежи особено во источните делови. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 19 до 26 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 26 степени.

XS
SM
MD
LG