Достапни линкови

Најмалку 13 загинати при судир на брод со бегалци во Турција


Илустрација.

Најмалку 13 лица, меѓу кои и неколку деца, загинале при судир на ферибот и брод што превезувал бегалци во Турција. Како што јавија турските медиуми 13 други луѓе се водат за исчезнати откако инцидентот се случил во реонот на Чанаккале во водите на протокот Дарданели. Бродот со бегалците патувал од турскиот брег кон Грција.

XS
SM
MD
LG