Достапни линкови

Повеќето Ирачани го поддржуваат нуклеарниот договор


Иранскиот претседател Хасан Рохани

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека мнозинството Ирачани го поддржуваат неодамна потпишаниот нуклеарен договор според кој Техеран се согласи на рестрикција на нуклеарната програма во замена за олеснување на меѓународните санкции. Во интервју за една американска телевизија тој рече дека Ирачаните се уште немаат доверба во Соединетите држави, но оти нуклеарниот договор би можело да ги подобри односите меѓу двете земји.

XS
SM
MD
LG