Достапни линкови

Бегалска блокада на границата меѓу Хрватска и Словенија


Неколку стотици бегалци синоќа го блокирале сообраќајот на преминот Брегана на хрватско словенечката граница. На тоа, како што јави Хрватската телевизија, ги поттикнале словенечки активисти кои го поддржуваат нивниот влез во Словенија. Бегалците извикувале „Отворете ги границите“ и носеле транспарент „Без граници, без нации“.

XS
SM
MD
LG