Достапни линкови

Делегација на Националната гарда на Вермонт во Македонија


генерал мајор Стивен Креј

Делегација на Националната гарда на американската сојузна држава Вермонт, предводена од нејзиниот командант генерал мајор Стивен Креј престојува во посета на Армијата на Македонија. По разговорите со началникот на Генералштабот на АРМ, генерал потполковник Методија Величковски воената делегација на Националната гарда ќе го посети Собранието на Македонија.

XS
SM
MD
LG