Достапни линкови

ЛП - периодот што следува треба будно да се опсервира


Либералната партија го поздравува донесениот Закон за специјален јавен обвинител како и изгласувањето на специјалната јавна обвинителка, соопштија денеска од партијата на прес-конфернција.

Како ќе се решат проблемите со Државната изборна комисија, изборниот модел и избирачкиот список треба да биде во главен фокус на периодот што следува, велат од партијата.

„Либералната партија смета дека периодот кој следува треба будно да се опсервира, не само од политичките партии, туку и од граѓанскиот и невладин сектор, со што понудата за подобрување на општественото живеење ќе биде сеопфатна и квалитетна за граѓаните на Македонија“, велат од партијата.

XS
SM
MD
LG