Достапни линкови

Загинаа 42 лица во престрелка во Пакистан


Пакистанските воени власти соопштија дека талибански напаѓач убил 29 луѓе, вклучително 16 кои се молеле во џамија при напад на воена воздушна база. 13 напаѓачи исто така се убиени, прои што вкупната бројка на загинати во престрелката е 42 лица. Војската соопшти дека напаѓачите влегле внатре во џамијата во воената база и почнале да пукаат. Пакистанските Талибанци ја презедоа одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG