Достапни линкови

Нова демократија во мало водство пред Сириза


Грчката конзервативна партија Нова демократија има 0,5 насто предност пред левичарската Сириза. Спореднајновото испитување на јавното мислење во Грција пред вонредните избори закажани за 20 септември, Нова демократија би добила 30, додека Сириза 29,5 насто од гласовите. И претходните анкети покажуваа дека овие две партии ќе водат тесна изборна трка.

XS
SM
MD
LG