Достапни линкови

Силен земјотрес го погоди брегот на Чиле


Земјотрес со сила од 8,3 степени го погоди брегот на Чиле по што беше испратено предупредување за цунами. Досега нема извештаи за евентуални жртви и штети од потресот. Според новинските агенции, зградите се треселе во главниот град Сантијаго, а луѓето уплашени излегувале на улиците.

XS
SM
MD
LG