Достапни линкови

Ослободени двајца турски работници во Ирак


Полицијата соопшти дека ослободени се двајца од 18-те турски работници кои овој месец беа киднапирани во Багдад. Работниците биле ослободени во јужната ирачка провинција Басра, а портпаролот на полицијата соопшти дека мажите денеска биле идентификувани од патрола во западниот дел на градот. Тие рекле дека се во добра здравствена сосотојба. 18-те работници на 2 септември беа киднапирани од градилиште во Багдад.

XS
SM
MD
LG