Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево и топло


Во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Попладне во северозападните делови повторно ќе има појава на мала до умерена облачност. Ќе дува ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 27 до 33 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со утринска температура до 14 и дневна до 32 степена.

XS
SM
MD
LG