Достапни линкови

Претседателот Иванов во дводневна посета на Црна Гора


Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов од денеска е во дводневна официјална посета на Црна Гора. Тој ќе оствари средби со претседателот на Црна Гора, Филип Вујановиќ, со претседателот на Собранието, Ранко Кривокапиќ и со премиерот Мило Ѓукановиќ. Иванов утре ќе учествува на Бизнис форум за презентација на инвестициските можности во Македонија и јакнење на економската соработка меѓу двете земји.

XS
SM
MD
LG