Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од осум до 17, а дневната од 25 до 32 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со утринска температура до 13 и дневна до 30 степени.

XS
SM
MD
LG