Достапни линкови

Во Египет по грешка убиени туристи


Египетските власти соопштија дека безбедносните сили, за време на антитерористичка акција, по грешка убиле 12 луѓе, вклучувајќи мексикански туристи. Се прецизира дека безбедносните сили стрелале во четири возила во кои биле туристите. Министерството за надворешни работи на Мексико соопшти дека во инцидентот загинале двајца мексикански државјани, додека десетина други биле ранети.

XS
SM
MD
LG