Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала локална облачност


Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб, а на повисоките места и на планините умерен југоисточен ветер. Утринската температура во земјава ќе биде од 7 до 16, а дневната од 24 до 30 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде до 12, а дневната ќе достигне до 28 степени.

XS
SM
MD
LG