Достапни линкови

Времето денеска сончево


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од седум до 16, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер. Дневната температура ќе достигне до 27 степени. Следува период на претежно сончево и топло време, по одделни котлини со услови за појава на слаба утринска магла.

XS
SM
MD
LG