Достапни линкови

Времето денеска претежно сончево


Времето денеска ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува слаб долж Повардарието умерен северен и северозападен ветер. Дневната температура ќе се движи од 23 до 29 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер, а дневната температура ќе се искачи до 26 степени. За време на викендот максималната температура ќе достигне до 28 степени.


XS
SM
MD
LG