Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


.

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд позастапен во јужните и источните делови. Ќе дува и слаб променлив ветер на југот со услови за појава на ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 17, а дневната од 18 до 26 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со услови за појава на слаб повремен дожд и со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 24 степени.

XS
SM
MD
LG