Достапни линкови

Експлозија во Подгорица, нема повредени


Подгорица

Изутрината во Подгорица се слушнала силна експлозија. Црногорските медиуми јавуваат дека била фрлена експлозивна направа врз познатиот кафе ресторан „Гранд“. Во експлозијата никој не настрадал, но била причинета голема материјална штета и биле оштетени неколку автомобили.

XS
SM
MD
LG