Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денов ќе има повремени врнежи од дожд, локално проследени со грмежи. Во текот на ноќта врнежите ќе се интензивираат. Температурата ќе се движи од 17 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 25 степени.

XS
SM
MD
LG