Достапни линкови

Тројца полицајци загинале во нов напад на ПКК во Турција


Тројца турски полицајци се убиени денеска при напад со рачна бомба извршен од борци на Курдската работничка партија (ПКК) врз оклопно полициско возило во градот Џизре, изјави извор на турските безбедносни сили. Засега нема повеќе детали во врска со овој инцидент. Претходно денеска 14 припадници на полициските сили загинаа во бомбашки напад во источниот дел на Турција.

XS
SM
MD
LG