Достапни линкови

Киев: Столтенберг ќе ја посети Украина


Киев соопшти дека генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ќе ја посети Украина кон крајот на месецов, за прв пат по преземањето на функцијата во март 2014 година. Ова го објави украинскиот министер за надворешни работи Павло Климкин по денешните разговори со Столтенберг во Брисел. Климкин соопшти дека деновивеќе биде објавен датумот на посетата.

XS
SM
MD
LG