Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и посвежо


Illustration -- U.S justice statue with sword and scale. cloudy sky in the background.

Во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди. Ќе дува слаб, а во северните делови умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 17 до 31 степен. Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до 26 степени.

XS
SM
MD
LG