Достапни линкови

Македонските кошаркари загубија од Грција


Архивска фотографија.

Македонската кошаркарска репрезентација претрпе убедлив пораз од 85:65 во првото коло од групата Ц од Евробаскет 2015. Наредниот меч на ЕП македонската репрезентација го играат утре попладне, кога за противник ја имаат Холандија која денес ја совлада Грузија. Мечот против „лалињата“ започнува од 15 часот.

XS
SM
MD
LG