Достапни линкови

Рената Дескоска избрана за потпретседател на Собранието


Рената Тренеска Дескоска е избрана за потпретседател на Собранието на предлог на пратеничката група предводена од СДСМ. Таа денеска беше избрана со 86 гласови „за“ и еден „против.“ По гласањето Тренеска Дескоска даде свечена изјава дека совесно, одговорно и согласно законите и Уставот ќе ја извршува оваа функција.

XS
SM
MD
LG