Достапни линкови

Во Охрид министерски состанок за мигрантите


Министрите за внатрешни работи на Македонија, Австрија и Србија, Митко Чавков, Јохана Микл Лајтнер и Небојша Стефановиќ, како и заменик државниот секретар на МВР на Унгарија Кристина Берта ќе потпишат меморандум за разбирање посветен на чекорите за справување со вонредниот притисок на мигрантите и бегалците што ги засега овие земји. Се очекува по потпишувањето на меморандумот министрите да дадат изјава за медиумите.

XS
SM
MD
LG