Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб претежно западен ветер и мала локална облачност во планинските региони. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 32 до 38 степени. Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб западен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 37 степени.

XS
SM
MD
LG