Достапни линкови

Уапсени 125 мигранти во Бугарија


Бугарските власти уапсиле 125 странски државјани во главниот град Софија. Тие илегално ја преминале границата без да поднесат барање за азил. Мигрантите ќе бидат сослушани и можно е да им биде одобрен бегалски статус, соопшти денеска бугарското Министерство за внатрешни работи.

XS
SM
MD
LG