Достапни линкови

Украина уапси четри лица што планирале напад


Украина соопшти дека се уапсени четири лица од про-руска невладина организација, кои планирале да кренат во воздух станбена зграда во Киев. Украинската служба за безбедност СБУ, денска соопшти четворицата планирале да разнесат зграда во областа Оболон и дека групата давала отпор при приведувањето и оти фрлиле граната кон специјалните сили. Еден од осомничените бил повреден, откако безбедносните сили возвратиле. СБУ соопшти дека групата по нападот планирала да избега на Полуостровот Крим.

XS
SM
MD
LG