Достапни линкови

Во Пекинг, парада за победата во Втората светска војна


Во Пекинг се одржа огромна воена парада по повод победата врз Јапонија во Втората светска војна. Парадата се одржа на главниот плоштад Тијенанмен, а неа ја следеа кинескиот претседател Си Џинпинг и повеќе странски државници.

XS
SM
MD
LG