Достапни линкови

Путин во хокеарски меч со руски ученици


Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот тим победиле во натпревар на хокеј на мраз против екипа руски ученици на стартот на новата учебна година. Натпреварот се одржал во Сочи, а во тимот на Путин биле и хокеарските ѕвезди Павел Буре, Вјачислав Фетисов, Александар Овечкин и Евгениј Малкин. Тимот на 63 годишниот Путин победи со 9 спрема 5. Руските медиуми не јавија дали и Путин се запишал на листата на стрелците.

XS
SM
MD
LG