Достапни линкови

МПМ ги намали платите, новинарите протестираат


Новинарите во Дневник, Утрински весник, Вест и порталот Телеграф денеска излегоа на протест против одлуката на менаџментот на МПМ со кој од денеска во сила стапува скалесто намалување на платите за 10, 20 и 30 проценти. Вработените велат дека за одлуката дознале од огласната табла.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG