Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност во планинските региони и со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 31 до 38 степени. Во Скопје сончево и топло со мала облачност и со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 19, а дневната ќе се искачи до 36 степени.

XS
SM
MD
LG