Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе достигне до 36 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени.

XS
SM
MD
LG