Достапни линкови

Временска прогноза: Сончев викенд


Macedonia- weather -sunny, June 21, 2013.

Скопје, 29 август 2015 (МИА) – Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец.

Денеска не очекува сончево време со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 31 до 37 степени.

Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 37 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во охридско-преспанскиот регион утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 32 степена, а во дојранскиот регион утринската ќе се спушти до 17, а дневната ќе достигне до 36 степени.

XS
SM
MD
LG