Достапни линкови

Во Кина уапсени за експлозиите во Тијанџин


Тијанџин

Кинеската новинска агенција Хсинхуа јави дека полицијата уапсила 12 лица под сомневање дека биле одговорни за експлозиите во кои загинаа 139 луѓе и кои уништија дел од пристаништето Тијанџин. Меѓу уапсените бил и претседателот на компанијата која го имала стовариштето со хемиски материјали кое експлодирало на 12 август.

XS
SM
MD
LG