Достапни линкови

Столтенберг на отворање тренинг центар во Грузија


Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг престојува во дводневна посета на Грузија. За денеска е планирано тој да учествува на отворањето на заедничкиот тренинг центар на НАТО и Грузија во близина на главниот град Тбилиси. Според оценката на грузиските власти, посетата на Столтенберг ја демонстрира специјалната поддршка што НАТО и ја дава на Грузија.

XS
SM
MD
LG