Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 28 до 35 степени. Во Скопје слично време, сончево со слаба облачност и со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 35 степени.

XS
SM
MD
LG