Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 27 до 35 степени. Во Скопје слично време, со утринска температура до 14 и дневна до 34 степени.

XS
SM
MD
LG