Достапни линкови

На пролет можно укинување на санкциите против Иран


Британскиот секретар за надворешни работи Филип Хамонд изјави дека очекува укинувањето на санкциите против Иран да започне на почетокот на пролетта идната година. Тој го посети Техеран за повторно да ја отвори британската амбасада во главниот град на Иран. Хамонд додаде дека очекува Иран и САД до октомври да го одобрат нуклеарниот договор, кој беше постигнат минатиот месец. Тој истакна дека треба да се направат подговтовки пред започнат инвестициите, брзо откако мерките ќе бидат укинати.

XS
SM
MD
LG