Достапни линкови

Голем пад на кинеските берзи


Кинеските главни берзански индекси во почетокот на денешното тргување забележаа пад од над седум проценти иако Пекинг дозволи државниот пензиски фонд да инвестира во акции. Во минатата недела кинеските берзи забележаа пад од 11 насто што предизвика реакции и низ другите светски берзи.

XS
SM
MD
LG